Витончена ваніль: як правильно застосовувати ефірну олію?
Про унікальні властивості ванілі знали давні ацтеки. Але аж до 19 століття рослина з сімейства орхідейних росла виключно в Мексиці. Чому? Комахи, які запилювали його, жили лише у цій країні. Лише з відкриттям ручного запилення ваніль поширилася у всьому світі. Сьогодні це незамінна добавка у кулінарії, якщо говорити про приготування кондитерських виробів. Ефір ванілі використовують як у косметології, так і в медицині. Як застосовувати чудо-засіб, щоб розкрити його приголомшливі властивості?
Ефірна олія ванілі: властивості
Що таке ефір ванілі? Цей продукт – витяжка зі стручків рослини. Склад олії багатий на унікальні сполуки: капронова, анісова та оцтова кислоти, а також анісовий альдегід, евгенол, фурфурол, коричневий ефір і, звичайно ж, сам ванілін. Продукту властивий пряний аромат: насичений, теплий та солодкий. Переважають бальзамово-ванільні нотки. Але аромат не поділяється на верхні, середні та нижні ноти, як інші ефірні олії.
За консистенцією засіб дуже в'язкий. З чим можна порівняти рідину за в'язкістю? Мабуть, із ромашковим ефіром. Відтінок насичений, своєрідний – сіро-бурштиновий. Чому ваніль називають унікальною рослиною? Вона гіпоалергенна і не токсична. Дивно і те, що засіб не потрібно розводити перед застосуванням. Щоправда, використовують його у невеликих дозах через його концентрацію.
Як застосовують ефір ванілі у медицині?
Продукт наділений лікувальними властивостями. Традиційна медицина не використовує ваніль, але прихильники аюрведи можуть з упевненістю сказати, що за допомогою ефіру можна:
- нормалізувати травлення та налагодити роботу кишківника;
- відновити кислотний та ферментний баланс і нормалізувати кислотність шлункового соку;
- врегулювати процеси обміну речовин. Налагодити процеси засвоєння та розщеплення вуглеводів. Ці властивості актуальні для діабетиків;
- зміцнити імунітет та запобігти розвитку багатьох патологій;
- усунути проблеми з гормональним фоном. Також олія знімає біль під час менструації, усуває симптоми ПМС;
- позбутися алкогольної залежності. При регулярному застосуванні ванілі до спиртних напоїв виникає стійка огида;
- добре допомагає засіб при запальних процесах. Олія ванілі вважається відмінним антисептичним засобом.
Щоб розкрити секрет ефіру, капніть 3-5 крапель в аромалампу або 2 краплі, якщо ви використовуєте аромамедальйон або аромакаміння. Кілька секунд і ви відчуєте витончений аромат та його сприятливу дію, як мінімум, на ваш настрій. Для застосування всередину використовуйте засіб з позначкою Vanilla Planifolia або Tahitensis. Варто капнути 2 краплі олії на шматочок цукру. У якості альтернативи використовуйте мед.
Ванільна ефірна олія та косметологія
Маленький флакончик ванільного масла – справжній еліксир молодості, краси та доглянутості. Головне, правильно використати засіб. У косметології ефір застосовують у суворих пропорціях. І ще: якщо ви наносите засіб на шкіру, уникайте прямого сонячного проміння. Як використовувати ваніль:
- для боротьби з целюлітом зробіть кавово-ванільний скраб. Додайте в 2 ст. ложки меленої кави 15 крапель ванілі, нанесіть суміш на уражені ділянки та помасажуйте шкіру.
- щоб збагатити крем або тонік олією, налийте 5 крапель на 15 мл засобу. У цьому випадку ефір справляє освіжаючий ефект;
- щоб надати волоссю блиск і зміцнити його біля коріння, капніть на гребінець 1 краплю ванілі і акуратно розчешіть шевелюру, приділяючи особливу увагу шкірі голови. Бажано робити процедуру на сухому і чистому волоссі.
Вміло звертаючись з пряним та загадковим ефіром, ви вразитеся результату. Шкіра та волосся буквально засяють. Будьте красиві та здорові!